טיפול אייפק


טיפול אייפק

על אבחון וטיפול פרטני בשיטת אייפק:

אחד השלבים החשובים ביותר בכל טיפול הוא שלב האבחון. זה השלב בו אני מקבלת את כל האינפורמציה הנדרשת לי לשם הגדרת הבעיה שממנה סובל המטופל, ובו גם נבדקת היכולת שלי לעזור לאותו אדם , ומה הגישה הטיפולים הנכונה עבורו: האם טיפול ממוקד, או טיפול אייפק רגיל.

האבחון מתחיל מתשאול מקיף של המטופל –  על ההיסטוריה הרפואית שלו ועל דרכי הטיפול השונות שאליהן נחשף. זהו השלב להעלות בעיות נוספות אם ישנן: אם ברמה הפיזית ואם ברמה הרגשית. לאחר השלב הזה עוברים לאבחון מקיף של רגישויות פיזיות ותחומים של חסימות אנרגטיות  או רגשיות שעלולות להפריע לאדם בתהליך הריפוי.

האבחון נעשה ע"י מבחן שריר שהוא טכניקה המאפשרת למשוך מידע מהרמות הלא מודעות. הבדיקה אינה כואבת, ואינה דורשת חשיפה לחומרים החשודים כאלרגנים. מבחן השריר הוא טכניקה פשוטה הנלמדת בקלות, ואין קשר בינו לבין תקשור או שיטות מיסטיות אחרות.

בסופו של שלב זה מקבל המטופל מידע רב מאוד – מה הן הרגישויות מהן הוא סובל, האם יש רבדים רגשיים המונעים ממנו להחלים, הערכה ראשונית לגבי מספר הטיפולים והאם השיטות בהם אני עובדת יכולות לעזור לתהליך ההחלמה. במידה ומבצעים אבחון לילדים קטנים או תינוקות הוא ייעשה ע"י מבחן שריר לאחד ההורים.

אחרי שבוצע האבחון, נבדוק בעזרת מבחן השריר את מוכנות הגוף לביצוע טיפול, ואת הנושא בו נטפל באותו היום. נושא הטיפול יכול להיות פיזי, רגשי, אנרגטי או כל שילוב ביניהם. מה שקובע את הטיפול הוא הרבדים הלא מודעים של האדם, לא המטפל ולא המטופל, ובאותה דרך תיבחר טכניקת הטיפול  אותה יש לבצע ומשך הזמן שלה. כל טכניקות הטיפול הן חיצוניות, מבוססות על עבודה אנרגטית ולכן אינן מכאיבות או גורמות אי נוחות. זו הסיבה שניתן לטפל גם בתינוקות בני יומם. בכל טיפול חוזר תיבדק ההצלחה של הטיפול האחרון ורק לאחר מכן נמשיך בטיפול שיבחר לאותו היום.

%d בלוגרים אהבו את זה: