שיטת אייפק


שיטת אייפק

שיטת אייפק (IPEC) – ראשי תיבות באנגלית של "ניקוי פיזי ורגשי משולב" – היא אינטגרציה טיפולית חדשנית ויעילה, המשלבת ידע וטכניקות ממיטב שיטות הרפואה ההוליסטית והקונבנציונלית
. זו שיטה שמהווה פריצת דרך הן בתפיסתה והן ביעילות בה היא פותרת בעיות שעד היום הוגדרו כ "צריך ללמוד לחיות עם זה". בעיות כמו אלרגיות, אסטמה, בעיות עור, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות עיכול, חרדות, דיכאון , התמכרויות ועייפות – זוכות לרוב לריפוי מלא לאחר סידרת טיפולים בשיטה. למעשה כמעט לכל בעיה ממנה סובלים בני אדם מגיל לידה (ובעצם, גם לפני) ועד שיבה יש מענה בעזרת השיטה.

משמעות ראשי התיבות IPEC היא Integrated Physical Emotional Clearing,  או בעברית – ניקוי פיזי רגשי משולב. השיטה פותחה על ידי ד"ר אורי קניג – פסיכולוג קליני מלוס אנג'לס, ועדי שאנן – מאסטר ברפואה סינית שגם הביא את השיטה לישראל ופיתח אותה כאן. השיטה נסמכת על שיטת NAET לריפוי אלרגיות שפותחה על ידי  ד"ר דווי נמבוריפד האמריקאית, אך בשונה ממנה מטפלת בתחומים נוספים כמו התחומים הרגשיים והאנרגטיים, וכוללת בתוכה כלים רבים וחדשניים מתחום רפואת התדרים.

האבחון, הערכת הבעיה ובחירת טכניקות הטיפול נעשים בעזרת מבחן שריר ((Muscle Testing הלקוח מתחום הקינסיולוגיה. בבסיס טכניקה זו נמצאת ההנחה שהגוף יודע – יודע מה טוב לנו ומה לא, יודע מה מחליש אותנו ומה מחזק, יודע מה היא הדרך הנכונה ביותר לטפל במה שמפריע לנו בכל תחום בחיינו. הדרך לחיבור לידע זה היא באמצעות בדיקת מתח שריר, בדרך כלל ע"י לחיצה קלה על יד מושטת ושאלות של כן ולא. אם התשובה לשאלתנו חיובית היד המושטת תישאר חזקה גם כשהמטפל ילחץ עליה. לעומת זאת תשובה שלילית תגרום להחלשות היד ולירידתה תחת לחץ קל של המטפל.

כשרוצים לבדוק רגישות לחומר, הסכמה לרעיון כלשהו, או יחס לרגש – נרשום את נושא הבדיקה על פתק (למשל עגבניה) וניתן למטופל להחזיק את הפתק. אם יש רגישות לעגבניות, או בשפת ה- IPEC חוסר הרמוניה בין התדר האנרגטי של העגבנייה לתדר של המטופל, תיווצר חסימה בזרימת האנרגיה, ה-QI של המטופל, והיד תיחלש. אותו דבר יקרה עם רעיון שהרבדים הלא מודעים מתנגדים לו, או רגש איתו קשה לנו להתמודד. חסימות אלו, כשהן קורות שוב ושוב, יוצרות סימפטומים פיזיים ורגשיים הפוגמים באיכות החיים של כולנו.

לאחר זיהוי הגורמים המחלישים נישאל את הגוף באותה הדרך מה צריך לעשות כדי לשחרר חסימה זו, ולגרום לכך שהעגבניה מהפיסקה הקודמת לא תפריע עוד לזרימה התקינה של האנרגיה. בעזרת מבחן השריר נבחר טכניקה אחת או יותר מהמגוון העומד לרשות המטפל, נקבע במדויק את זמן הטיפול הרצוי והאם יש צורך בתמיכה נוספת לטיפול… ובסופו של התהליך נוכל ליהנות מסלט עגבניות ללא תופעות הלוואי שאפיינו אותו קודם.

תפקידו של מטפל ה- IPEC הוא להיות אובייקטיבי ככל הניתן לגבי תוצאת מבחן השריר, ולמעשה לשמש כשליח בין המטופל לבין הידע האין סופי האצור בגופו. לא המטפל קובע מה הגורם לבעיה, לא הוא קובע מה הפתרון ולא הוא זה שלוקח קרדיט על הריפוי. הוא רק שליח – משכיל, מיומן ושוחר טוב, ובכל זאת רק שליח בין האדם לבין עצמו.

במהלך 12 השנים בהם אני מטפלת בשיטה ראיתי וחוויתי "ניסים" רבים ומופלאים – אנשים שסבלו במשך שנים מבעיות רפואיות קשות ומגבילות, הרגישו תקועים במערכות יחסים קשות או תקועים ללא מערכת יחסים,  סבלו מהתקפי חרדה ופחדים חוזרים לחיים נורמאליים ומקבלים חזרה את החופש לחיות ולבחור בהתאם למה שהם רוצים ולא בהתאם למה שמוכתב להם ע"י בעיותיהם הפיזיות או הרגשיות.

גם אני כמו רבים אחרים הגעתי לשיטת IPEC אחרי ששיטות אחרות כולל הרפואה הרגילה נכשלו בניסיון לרפא סימפטום ממנו סבלתי – במקרה שלי זו היתה אקזמה קשה שהופיעה על כפות ידי. אחרי שהתייאשתי מלמרוח משחות טבעיות וקורטיזוניות, התחלתי לחפש משהו שיפטור אותי מהגירוד המציק והמראה הדוחה. במפגש הראשון שלי עם השיטה גם אני גיחכתי בחוסר אמונה ובסקפטיות, אבל כיוון שלא היה לי מה להפסיד החלטתי לתת הזדמנות לשיטה, שאז נראתה לי הזויה במקרה הטוב ושרלטנית במקרה הגרוע יותר. להפתעתי אחרי מספר טיפולים חלה הטבה משמעותית, ואחרי סידרה של טיפולים שכללו טיפולים פיזיים לביטול רגישויות וטיפולים רגשיים לביטול חסימות רגשיות ואנרגטיות ששיבשו את זרימת האנרגיה בגופי, זכיתי בשני דברים: האחד – עור ידיים בריא ונקי מאדמומיות וגרד, והשנני – מקצוע חדש, כיוון שעוד בזמן הטיפול נרשמתי לקורס האייפק השני שהתקיים בארץ, ואחרי השלמת מסלול הלימודים והסטאז' הפכתי למטפלת אייפק מן המניין. מאז זרמו הרבה QI במרידיאנים והרבה טיפולים בקליניקה שלי. אני עדיין נהנית לראות את התגובה של אנשים למבחן השריר ואת הפתעתם מכך שהגוף אכן יודע, אבל הכי הרבה אני נהנית לראות אנשים משאירים מאחוריהם בעיות של שנים ויוצאים לדרך חדשה ובריאה יותר.

היום אני חולקת חלק מהידע אותו צברתי בקורסים קצרים, בהם אני מלמדת את עקרונות מבחן השרירים וטכניקות בסיסיות לטיפול בבעיות נפוצות, כמו רגישויות קלות למזון, ריפוי וירוסים וחיידקים נפוצים וטיפול במצבים רגשיים יום יומיים כמו מתח לפני מבחנים, קושי להירדם, חוסר סבלנות  פתאומי  ושאר הפרעות שאמנם אינן אקוטיות אבל עדיף בלעדיהן.

דינה דיאמנט – מטפלת  IPEC בכירה, מפתחת שיטת CTMM וציידת דרקונים בשעות הפנאי.

 Ipec.dina@gmail.com  054-7600985

%d בלוגרים אהבו את זה: